Cortes Foundation : 0 |
Estadio San Francisco Javier Calle de los Donantes de Sangre Navarra Stadium Capacity 1000 People |
Time | Status | Home | Score | Away | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Spain - Tercera División RFEF - Promotion - Play-offs ( League ) | |||||||
25/05/2024 18:30 | AET | Cortes | 1-1 | Huarte | |||
18/05/2024 18:00 | FT | Huarte | 1-0 | Cortes | |||
Spain - Tercera División RFEF - Group 15 ( League ) | |||||||
11/05/2024 19:00 | FT | Cortes | 1-0 | Pamplona | |||
05/05/2024 19:00 | FT | Burladés | 0-2 | Cortes | |||
01/05/2024 12:30 | FT | Cortes | 4-0 | Beti Onak | |||
26/04/2024 20:30 | FT | Alesves | 0-1 | Cortes | |||
20/04/2024 18:00 | FT | Cortes | 0-1 | Avance Ezcabarte | |||
13/04/2024 17:00 | FT | Beti Kozkor | 0-1 | Cortes | |||
06/04/2024 17:30 | FT | Cortes | 3-0 | Lerinés | |||
28/03/2024 22:00 | FT | Cirbonero | 0-0 | Cortes | |||
23/03/2024 18:30 | FT | Cortes | 1-0 | Peña Sport | |||
16/03/2024 18:30 | FT | Cortes | 3-1 | Cantolagua | |||
09/03/2024 18:00 | FT | Bidezarra | 2-2 | Cortes | |||
02/03/2024 18:30 | FT | Cortes | 1-0 | Lagunak | |||
24/02/2024 18:30 | FT | Ardoi | 1-1 | Cortes | |||
17/02/2024 18:00 | FT | Cortes | 2-0 | Txantrea | |||
10/02/2024 18:30 | FT | Huarte | 0-0 | Cortes | |||
03/02/2024 17:45 | FT | Cortes | 1-1 | Subiza | |||
27/01/2024 18:30 | FT | Oberena | 4-0 | Cortes | |||
21/01/2024 22:00 | FT | Pamplona | 0-0 | Cortes | |||
13/01/2024 17:30 | FT | Cortes | 2-0 | Burladés | |||
07/01/2024 14:00 | FT | Beti Onak | 3-0 | Cortes | |||
16/12/2023 17:30 | FT | Cortes | 0-0 | Alesves | |||
02/12/2023 17:30 | FT | Avance Ezcabarte | 0-1 | Cortes | |||
25/11/2023 17:30 | FT | Cortes | 3-0 | Beti Kozkor | |||
18/11/2023 18:30 | FT | Lerinés | 0-1 | Cortes | |||
11/11/2023 17:30 | FT | Cortes | 2-1 | Cirbonero | |||
04/11/2023 18:30 | - | Peña Sport | - | Cortes | |||
28/10/2023 18:15 | FT | Cantolagua | 1-2 | Cortes | |||
21/10/2023 17:00 | FT | Cortes | 1-1 | Bidezarra | |||
12/10/2023 18:00 | - | Lagunak | - | Cortes | |||
07/10/2023 17:00 | - | Cortes | - | Ardoi | |||
30/09/2023 18:00 | - | Txantrea | - | Cortes | |||
23/09/2023 17:00 | FT | Cortes | 0-2 | Huarte | |||
16/09/2023 17:30 | FT | Subiza | 1-0 | Cortes | |||
09/09/2023 17:30 | FT | Cortes | 2-1 | Oberena | |||
Spain - Tercera División RFEF - Group 15 ( League ) | |||||||
22/04/2023 18:00 | FT | Cortes | 2-0 | Txantrea | |||
16/04/2023 18:00 | FT | Subiza | 1-0 | Cortes | |||
01/04/2023 18:00 | FT | Cortes | 1-0 | Lagunak | |||
25/03/2023 17:45 | FT | Valle Egüés | 3-0 | Cortes | |||
18/03/2023 18:30 | FT | Cortes | 1-1 | Alesves | |||
11/03/2023 18:30 | FT | Cortes | 1-2 | Cantolagua | |||
04/03/2023 18:00 | FT | Pamplona | 1-2 | Cortes | |||
25/02/2023 18:15 | FT | Cortes | 1-2 | Azkoyen | |||
19/02/2023 18:30 | FT | Peña Sport | 2-0 | Cortes | |||
11/02/2023 18:00 | FT | Cortes | 0-0 | Burladés | |||
04/02/2023 18:00 | FT | Oberena | 0-1 | Cortes | |||
28/01/2023 18:00 | FT | Cortes | 1-2 | Beti Onak | |||
21/01/2023 18:00 | FT | Ardoi | 1-0 | Cortes | |||
14/01/2023 17:30 | FT | Cortes | 0-0 | Huarte | |||
07/01/2023 17:30 | FT | Avance Ezcabarte | 1-2 | Cortes | |||
17/12/2022 19:00 | FT | Txantrea | 3-1 | Cortes | |||
10/12/2022 17:30 | FT | Cortes | 1-3 | Subiza | |||
03/12/2022 19:00 | FT | Lagunak | 1-0 | Cortes | |||
26/11/2022 17:30 | FT | Cortes | 1-0 | Valle Egüés | |||
20/11/2022 14:00 | FT | Alesves | 1-2 | Cortes | |||
16/11/2022 22:30 | FT | Cantolagua | 1-3 | Cortes | |||
05/11/2022 17:30 | FT | Cortes | 0-0 | Pamplona | |||
30/10/2022 19:00 | FT | Azkoyen | 1-1 | Cortes | |||
22/10/2022 17:30 | FT | Cortes | 1-2 | Peña Sport | |||
15/10/2022 18:30 | FT | Burladés | 1-2 | Cortes | |||
08/10/2022 17:30 | FT | Cortes | 2-0 | Oberena | |||
01/10/2022 17:00 | FT | Beti Onak | 1-0 | Cortes | |||
24/09/2022 17:30 | FT | Cortes | 1-3 | Ardoi | |||
17/09/2022 18:30 | FT | Huarte | 1-0 | Cortes | |||
10/09/2022 18:30 | FT | Cortes | 1-0 | Avance Ezcabarte | |||
Spain - Tercera División RFEF - Group 15 ( League ) | |||||||
30/04/2022 18:00 | FT | Cortes | 1-2 | Cirbonero | |||
24/04/2022 18:00 | FT | Gares | 0-4 | Cortes | |||
09/04/2022 18:00 | FT | Cortes | 2-0 | Pamplona | |||
02/04/2022 18:00 | FT | Avance Ezcabarte | 1-2 | Cortes | |||
27/03/2022 18:00 | FT | Cortes | 0-0 | Beti Onak | |||
20/03/2022 18:30 | FT | Corellano | 0-3 | Cortes | |||
12/03/2022 18:30 | FT | Cortes | 2-1 | Azkoyen | |||
06/03/2022 18:30 | FT | Murchante | 0-1 | Cortes | |||
26/02/2022 18:30 | FT | Cortes | 1-2 | Valle Egüés | |||
19/02/2022 18:00 | FT | Cortes | 1-2 | Huarte | |||
12/02/2022 19:00 | FT | Txantrea | 2-0 | Cortes | |||
05/02/2022 18:00 | FT | Cortes | 1-0 | Subiza | |||
29/01/2022 18:00 | FT | Cantolagua | 1-3 | Cortes | |||
22/01/2022 17:45 | FT | Cortes | 0-0 | Beti Kozkor | |||
15/01/2022 19:30 | FT | Burladés | 0-1 | Cortes | |||
09/01/2022 18:30 | FT | Cirbonero | 1-0 | Cortes | |||
18/12/2021 17:30 | FT | Cortes | 2-0 | Gares | |||
11/12/2021 17:30 | FT | Pamplona | 0-1 | Cortes | |||
27/11/2021 17:30 | FT | Cortes | 1-1 | Avance Ezcabarte | |||
20/11/2021 18:30 | FT | Beti Onak | 1-1 | Cortes | |||
13/11/2021 17:30 | FT | Cortes | 0-0 | Corellano | |||
07/11/2021 18:30 | FT | Azkoyen | 2-1 | Cortes | |||
30/10/2021 17:00 | FT | Cortes | 3-0 | Murchante | |||
23/10/2021 17:00 | FT | Valle Egüés | 0-3 | Cortes | |||
16/10/2021 17:00 | FT | Huarte | 1-0 | Cortes | |||
09/10/2021 18:00 | FT | Cortes | 2-0 | Txantrea | |||
02/10/2021 18:00 | FT | Subiza | 4-2 | Cortes | |||
25/09/2021 17:00 | FT | Cortes | 0-1 | Cantolagua | |||
18/09/2021 17:30 | FT | Beti Kozkor | 1-0 | Cortes | |||
11/09/2021 18:00 | - | Cortes | - | Burladés | |||
Spain - Tercera División RFEF - Group 15 ( League ) | |||||||
29/05/2021 17:30 | FT | Cortes | 1-1 | Burladés | |||
22/05/2021 19:00 | FT | Huarte | 4-0 | Cortes | |||
08/05/2021 19:00 | FT | Cortes | 0-1 | Pamplona | |||
01/05/2021 18:30 | FT | Burladés | 1-1 | Cortes |
Position | Team | Points |
---|---|---|
1 | Subiza | 68 |
2 | Cortes | 63 |
3 | Ardoi | 62 |
4 | Peña Sport | 57 |
5 | Huarte | 54 |
6 | Cantolagua | 54 |
7 | Beti Onak | 50 |
8 | Cirbonero | 44 |
9 | Txantrea | 42 |
10 | Pamplona | 42 |
11 | Beti Kozkor | 42 |
12 | Bidezarra | 42 |
13 | Burladés | 41 |
14 | Oberena | 40 |
15 | Avance Ezcabarte | 40 |
16 | Lagunak | 34 |
17 | Lerinés | 34 |
18 | Alesves | 27 |