You can access the results of the matches played on Wednesday, 05 April 2023 and the details of the matches.
Time | Status | Home | Score | Away | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Germany - DFB Pokal ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:45 | FT | RB Leipzig | 2-0 | Borussia Dortmund | |||
05/04/2023 19:00 | FT | FC Nurnberg | 0-1 | VfB Stuttgart | |||
Poland - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:30 | FT | Górnik Łęczna | 0-1 | Raków Częstochowa | |||
Montenegro - First League ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:00 | FT | Sutjeska | 3-4 | Jedinstvo | |||
05/04/2023 19:00 | FT | Buducnost Podgorica | 3-0 | Iskra | |||
05/04/2023 18:00 | FT | Petrovac | 0-3 | Arsenal Tivat | |||
05/04/2023 18:00 | FT | Dečić | 1-1 | Mornar | |||
05/04/2023 16:00 | FT | Rudar Velenje | 0-0 | Jezero | |||
England - Premier League ( League ) | |||||||
05/04/2023 22:00 | FT | West Ham | 1-5 | Newcastle | |||
05/04/2023 22:00 | FT | Manchester United | 1-0 | Brentford | |||
Mexico - Liga de Expansión MX ( League ) | |||||||
05/04/2023 06:05 | FT | Raya2 | 1-1 | Durango | |||
05/04/2023 04:05 | FT | Venados FC | 1-1 | Leones Negros UDG | |||
05/04/2023 02:05 | FT | Tlaxcala | 1-0 | CA La Paz | |||
Guatemala - Liga Nacional ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:30 | FT | Municipal | 1-0 | Xelajú | |||
05/04/2023 21:00 | FT | Malacateco | 1-0 | Iztapa | |||
Serbia - Super Liga ( League ) | |||||||
05/04/2023 19:45 | FT | FK Spartak Zdrepceva KRV | 1-4 | FK Crvena Zvezda | |||
05/04/2023 19:45 | FT | Mladost Novi Sad | 0-0 | Kolubara | |||
05/04/2023 17:30 | FT | FK Partizan | 1-0 | FK Vozdovac | |||
Austria - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:30 | FT | Rapid Vienna | 2-1 | Ried | |||
Czech Republic - Czech Liga ( League ) | |||||||
05/04/2023 18:00 | FT | FK Jablonec | 1-1 | Slovácko | |||
Romania - Cupa României ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 19:00 | FT | AFC Hermannstadt | 1-2 | Universitatea Cluj | |||
Denmark - 3. Division ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:00 | FT | Silkeborg KFUM | 0-1 | Lyseng | |||
Poland - II Liga - East ( League ) | |||||||
05/04/2023 14:00 | FT | Lech Poznań II | 3-0 | Garbarnia Kraków | |||
05/04/2023 13:00 | FT | Śląsk Wrocław II | 2-1 | Górnik Polkowice | |||
Nicaragua - Liga Primera U20 ( League ) | |||||||
05/04/2023 23:00 | FT | Walter Ferretti U20 | 1-6 | Municipal Jalapa U20 | |||
05/04/2023 21:00 | FT | H&H Export U20 | 2-0 | UNAN Managua U20 | |||
05/04/2023 19:00 | FT | Diriangén U20 | 0-0 | Managua U20 | |||
05/04/2023 19:00 | FT | Juventus Managua U20 | 2-2 | Real Estelí U20 | |||
05/04/2023 00:00 | FT | Deportivo Ocotal U20 | 0-0 | Matagalpa U20 | |||
Nicaragua - Primera Division ( League ) | |||||||
05/04/2023 03:00 | FT | Deportivo Ocotal | 0-1 | Matagalpa | |||
Guatemala - Primera Division ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:00 | - | Deportivo Barberena | - | Aurora | |||
Slovenia - 2. SNL ( League ) | |||||||
05/04/2023 17:00 | FT | Ilirija | 1-1 | Fužinar | |||
Scotland - Football League - Lowland League ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:45 | - | Stirling University | - | Tranent Juniors | |||
05/04/2023 21:45 | - | Dalbeattie Star | - | Celtic II | |||
Scotland - Football League - Highland League ( League ) | |||||||
05/04/2023 22:00 | - | Keith | - | Wick Academy | |||
05/04/2023 22:00 | - | Brechin | - | Brora Rangers | |||
05/04/2023 22:00 | - | Clachnacuddin | - | Fraserburgh | |||
Liechtenstein - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | AET | Eschen / Mauren | 1-2 | FC Vaduz | |||
Slovakia - 2. liga ( League ) | |||||||
05/04/2023 17:30 | FT | Petržalka | 1-1 | Komárno | |||
Italy - Coppa Italia ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 22:00 | FT | Cremonese | 0-2 | Fiorentina | |||
Slovakia - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 19:00 | FT | Spartak Trnava | 3-0 | AS Trencin | |||
Czech Republic - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:19 | AET | Slavia Praha | 3-2 | Bohemians 1905 | |||
05/04/2023 19:04 | FT | Sparta Praha | 2-0 | České Budějovice | |||
Switzerland - 1. Liga Promotion ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:30 | FT | Rapperswil | 2-0 | Cham | |||
Portugal - Primeira Liga ( League ) | |||||||
05/04/2023 22:15 | FT | GIL Vicente | 0-0 | Sporting CP | |||
Luxembourg - National Division ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | FT | UN Kaerjeng 97 | 0-3 | Etzella Ettelbruck | |||
Indonesia - Liga 1 ( League ) | |||||||
05/04/2023 16:30 | FT | Persebaya Surabaya | 0-1 | Persija | |||
05/04/2023 16:30 | FT | Bhayangkara FC | 1-1 | Barito Putera | |||
Germany - U19 Bundesliga ( League ) | |||||||
05/04/2023 18:00 | FT | Verl U19 | 0-4 | Wolfsburg U19 | |||
Czech Republic - 3. liga - MSFL ( League ) | |||||||
05/04/2023 17:30 | FT | Frýdek-Místek | 0-2 | Hlučín | |||
Hungary - NB III - Northeast ( League ) | |||||||
05/04/2023 16:00 | FT | Békéscsaba II | 1-1 | Kisvárda II | |||
Hungary - NB III - Northwest ( League ) | |||||||
05/04/2023 12:00 | FT | Kecskeméti TE II | 2-2 | Honvéd II | |||
Italy - Serie B ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:15 | FT | Perugia | 1-3 | Reggina | |||
Germany - Regionalliga - Bayern ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:00 | FT | Bayern München II | 3-2 | Augsburg II | |||
Germany - Regionalliga - Nordost ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:00 | FT | Viktoria Berlin | 1-2 | Energie Cottbus | |||
Germany - Regionalliga - SudWest ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:00 | FT | Wormatia Worms | 0-0 | Barockstadt Fulda-Lehn. | |||
05/04/2023 20:00 | FT | Eintracht Trier | 0-2 | Hoffenheim II | |||
05/04/2023 20:00 | FT | Kickers Offenbach | 0-0 | Hessen Kassel | |||
05/04/2023 20:00 | FT | TSV Steinbach | 4-0 | SGV Freiberg | |||
Germany - Regionalliga - West ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:30 | FT | Rot-weiss Oberhausen | 1-2 | Fortuna Koln | |||
05/04/2023 20:30 | FT | SV Rodinghausen | 2-2 | Preussen Munster | |||
05/04/2023 15:00 | FT | Schalke 04 II | 0-2 | Fortuna Düsseldorf II | |||
Germany - Regionalliga - Nord ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:15 | FT | Hamburger SV II | 1-0 | SV Drochtersen/assel | |||
05/04/2023 20:00 | FT | SSV Jeddeloh | 1-1 | Phönix Lübeck | |||
05/04/2023 18:30 | FT | Borussia Hildesheim | 0-2 | Teutonia Ottensen | |||
Germany - Oberliga - Nordost-Süd ( League ) | |||||||
05/04/2023 18:30 | FT | Einheit Rudolstadt | 1-1 | FC Grimma | |||
Germany - Oberliga - Niederrhein ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | FT | Kleve | 2-2 | TVD Velbert | |||
Germany - Oberliga - Hessen ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:30 | FT | Rot-Weiß Walldorf | 3-0 | Viktoria Griesheim | |||
Germany - Oberliga - Niedersachsen ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | FT | Ahlerstedt / Ottendorf | 0-4 | Lupo-Martini | |||
Switzerland - 1. Liga Classic - Group 1 ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:30 | FT | Grand-Saconnex | 2-0 | Portalban / Gletterens | |||
Switzerland - 1. Liga Classic - Group 2 ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:15 | FT | Delémont | 2-1 | Solothurn | |||
05/04/2023 21:00 | FT | Emmenbrücke | 4-1 | Concordia Basel | |||
Switzerland - 1. Liga Classic - Group 3 ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | - | Wettswil-Bonstetten | - | Tuggen | |||
England - Non League Premier - Southern South ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:45 | FT | Swindon Supermarine | 3-0 | Plymouth Parkway | |||
Denmark - DBU Pokalen ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 19:00 | FT | FC Nordsjaelland | 4-1 | Aarhus Fremad | |||
Switzerland - Schweizer Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:15 | PEN | Servette FC | 2-2 PS : 3-5 |
FC Lugano | |||
Switzerland - 2. Liga Interregional - Group 1 ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:15 | - | Yverdon Sport II | - | Echichens | |||
Switzerland - 2. Liga Interregional - Group 2 ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:15 | - | Lausanne Sport II | - | Farvagny / Ogoz | |||
05/04/2023 21:00 | - | La Tour / Le Pâquier | - | Düdingen | |||
Switzerland - 2. Liga Interregional - Group 3 ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | - | Mutschellen | - | Pratteln | |||
Switzerland - 2. Liga Interregional - Group 4 ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:45 | - | Ascona | - | Mendrisio | |||
England - Non League Div One - Southern South ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:45 | - | Tavistock | - | AFC Totton | |||
England - Non League Div One - Southern Central ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:45 | - | Biggleswade | - | Didcot Town | |||
Poland - III Liga - Group 1 ( League ) | |||||||
05/04/2023 19:00 | - | Broń Radom | - | Ursus Warszawa | |||
Czech Republic - 4. liga - Divizie C ( League ) | |||||||
05/04/2023 18:00 | FT | Náchod | 0-0 | Brandýs nad Labem | |||
Bulgaria - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 18:30 | AET | Arda Kardzhali | 0-1 | CSKA 1948 | |||
Netherlands - KNVB Beker ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | FT | Feyenoord | 1-2 | Ajax | |||
Greece - Super League 1 ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | FT | Olympiakos Piraeus | 3-1 | PAOK | |||
05/04/2023 19:30 | FT | Aris Thessalonikis | 0-1 | Panathinaikos | |||
05/04/2023 18:00 | FT | Volos NFC | 0-1 | AEK Athens FC | |||
Australia - A-League ( League ) | |||||||
05/04/2023 12:00 | FT | Melbourne City | 2-1 | Melbourne Victory | |||
England - U18 Premier League - South ( League ) | |||||||
05/04/2023 15:00 | FT | Brighton U18 | 2-2 | Tottenham Hotspur U18 | |||
Poland - Central Youth League ( League ) | |||||||
05/04/2023 16:00 | FT | Legia Warszawa U19 | 2-4 | Raków Częstochowa U19 | |||
Macedonia - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 16:00 | FT | Struga | 1-0 | Sileks | |||
05/04/2023 16:00 | PEN | Shkendija | 1-1 PS : 3-4 |
Makedonija GjP | |||
Germany - Oberliga - Bayern Nord ( League ) | |||||||
05/04/2023 19:00 | FT | Geesdorf | 0-3 | Großbardorf | |||
Croatia - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 18:30 | FT | Sibenik | 2-1 | Dinamo Zagreb | |||
Belgium - Provincial - Antwerpen ( League ) | |||||||
05/04/2023 19:30 | - | Berg en Dal | - | Eendracht Zoersel | |||
Oman - Professional League ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | FT | Al Nasr | 0-1 | Al-Nahda | |||
South-Africa - Premier Soccer League ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:30 | FT | Tshakhuma Madzivhadila | 3-1 | Royal AM | |||
Hungary - Magyar Kupa ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | FT | Budafoki LC | 3-0 | Vasas | |||
Bulgaria - Third League - Southeast ( League ) | |||||||
05/04/2023 17:00 | - | FK Sliven | - | Yambol 1915 | |||
05/04/2023 17:00 | - | Zagorets | - | Sokol Markovo | |||
05/04/2023 17:00 | - | Karnobat | - | Nesebar | |||
05/04/2023 17:00 | - | Rozova dolina | - | Sayana Haskovo | |||
05/04/2023 17:00 | - | Vereya Stara Zagora | - | Chernomorets 1919 Burgas | |||
05/04/2023 17:00 | - | Atletik Kuklen | - | Gigant Saedinenie | |||
05/04/2023 17:00 | - | Lokomotiv Plovdiv II | - | Dimitrovgrad | |||
05/04/2023 17:00 | - | Borislav 2009 | - | Beroe II | |||
05/04/2023 17:00 | - | Rodopa Smolyan | - | Levski Karlovo | |||
05/04/2023 17:00 | - | Spartak Plovdiv | - | Asenovets | |||
Bulgaria - Third League - Southwest ( League ) | |||||||
05/04/2023 17:00 | - | Slavia Sofia II | - | Pirin Razlog | |||
05/04/2023 17:00 | - | Septemvri Sofia II | - | Levski Sofia II | |||
05/04/2023 17:00 | - | CSKA 1948 Sofia III | - | Oborishte | |||
05/04/2023 17:00 | - | Botev Ihtiman | - | Rilski Sportist | |||
05/04/2023 17:00 | - | Levski Rakovski | - | Nadezhda Dobroslavtsi | |||
05/04/2023 17:00 | - | Pirin Gotse Delchev | - | Granit Vladaya | |||
Saudi-Arabia - Pro League ( League ) | |||||||
05/04/2023 22:00 | FT | Al Baten | 2-0 | Al Wehda Club | |||
05/04/2023 22:00 | FT | Abha | 1-1 | Al Taawon | |||
05/04/2023 22:00 | FT | Al Taee | 2-2 | Al-Raed | |||
Saudi-Arabia - Division 1 ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:50 | FT | Al-Ain | 1-0 | Al-Qadisiyah FC | |||
San-Marino - Campionato ( League ) | |||||||
05/04/2023 22:15 | FT | Juvenes / Dogana | 0-3 | Libertas | |||
05/04/2023 22:15 | FT | Tre Penne | 2-2 | Cosmos | |||
05/04/2023 22:15 | FT | Domagnano | 3-0 | San Giovanni | |||
Italy - Coppa Italia Primavera ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 16:00 | FT | Roma U19 | 1-0 | Internazionale U19 | |||
Kuwait - Premier League ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:30 | FT | Al Jahra | 3-2 | Al Tadhamon | |||
05/04/2023 21:30 | FT | Al Nasar | 1-0 | Al Sahel | |||
Malta - Challenge League ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:30 | - | Qrendi | - | Fgura United | |||
05/04/2023 21:30 | FT | Vittoriosa Stars | 1-4 | Marsa | |||
Russia - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 19:30 | FT | CSKA Moscow | 1-0 | Krylya Sovetov | |||
Belgium - First Amateur Division ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | FT | Olympic Charleroi | 0-2 | KAA Gent II | |||
Iran - Azadegan League ( League ) | |||||||
05/04/2023 19:00 | - | Saipa | - | Chooka Talesh | |||
05/04/2023 19:00 | FT | Van Pars Isfahan | 2-0 | Khalij Fars | |||
05/04/2023 19:00 | FT | Shahrdari Astara | 0-0 | Khooshe Talaee Saveh | |||
05/04/2023 19:00 | FT | Shahrdari Hamedan | 0-0 | Darya Babol | |||
05/04/2023 19:00 | FT | Pars Jonoubi JAM | 0-1 | Chadormalu SC | |||
05/04/2023 19:00 | FT | Esteghlal Khuzestan | 2-1 | Shams Azar Qazvin | |||
05/04/2023 18:45 | FT | Fajr Sepasi | 1-2 | Esteghlal Mollasani | |||
05/04/2023 18:30 | FT | Mes Shahr-e Babak | 1-0 | Arman Gohar | |||
- Birinci Dasta ( League ) | |||||||
05/04/2023 14:30 | FT | Sumqayıt II | 1-3 | Qaradağ Lökbatan | |||
05/04/2023 14:30 | FT | Energetik | 1-1 | Zira II | |||
05/04/2023 14:00 | FT | MOIK | 2-0 | Turan II | |||
05/04/2023 12:00 | FT | Araz | 0-0 | FK Qəbələ II | |||
Qatar - Second Division ( League ) | |||||||
05/04/2023 22:00 | FT | Al Bidda SC | 1-1 | Lusail City | |||
05/04/2023 22:00 | FT | Al Mesaimeer | 0-2 | Al Shahaniya | |||
Croatia - Third NL - Sredite ( League ) | |||||||
05/04/2023 17:30 | - | Sava Strmec | - | Mladost Petrinja | |||
Croatia - Third NL - Zapad ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:00 | - | Čepin | - | Graničar Županja | |||
Ghana - Premier League ( League ) | |||||||
05/04/2023 22:00 | FT | Asante Kotoko | 0-0 | King Faisal | |||
Morocco - Botola Pro ( League ) | |||||||
05/04/2023 01:00 | FT | Renaissance Berkane | 0-1 | Riadi Salmi | |||
05/04/2023 01:00 | FT | Olympique Khouribga | 2-2 | Maghreb Fès | |||
Morocco - Botola 2 ( League ) | |||||||
05/04/2023 01:00 | FT | Wydad Fès | 3-1 | Chabab Ben Guerir | |||
Moldova - Cupa ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 17:00 | FT | Sheriff | 3-1 | Dacia-Buiucani | |||
05/04/2023 15:00 | PEN | Zimbru | 3-3 PS : 6-7 |
Sfîntul Gheorghe | |||
05/04/2023 15:00 | FT | Gagauziya-Oguzsport | 1-4 | CSF Bălți | |||
Slovenia - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:15 | FT | Maribor | 3-1 | Primorje | |||
05/04/2023 17:00 | FT | Aluminij | 1-0 | Koper | |||
Spain - Tercera División RFEF - Group 2 ( League ) | |||||||
05/04/2023 19:00 | FT | Llanera | 6-1 | Avilés Stadium | |||
Spain - Tercera División RFEF - Group 4 ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | - | Barakaldo | - | Aurrerá Vitoria | |||
05/04/2023 20:30 | FT | Basconia | 2-0 | Anaitasuna | |||
Spain - Tercera División RFEF - Group 11 ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:30 | FT | CE Sant Jordi | 2-2 | Inter Manacor | |||
Spain - Tercera División RFEF - Group 14 ( League ) | |||||||
05/04/2023 19:30 | FT | Fuente Cantos | 1-0 | Miajadas | |||
Senegal - Ligue 1 ( League ) | |||||||
05/04/2023 19:30 | FT | Génération Foot | 1-0 | La Linguère | |||
05/04/2023 19:30 | FT | CNEPS Excellence | 0-0 | Pikine | |||
05/04/2023 19:30 | FT | DSC | 0-1 | Guédiawaye | |||
Turkey - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 20:30 | FT | Galatasaray | 2-3 | Istanbul Basaksehir | |||
Greece - Super League 2 ( League ) | |||||||
05/04/2023 18:30 | FT | Olympiakos Piraeus II | 0-0 | Apollon Smirnis | |||
05/04/2023 15:15 | FT | Iraklis 1908 | 2-0 | Panserraikos | |||
05/04/2023 14:45 | FT | PAOK II | 1-1 | Apollon Pontou | |||
05/04/2023 14:45 | FT | OF Ierapetra | 0-1 | Kallithea | |||
05/04/2023 14:45 | FT | Irodotos | 0-2 | Ilioupoli | |||
05/04/2023 14:45 | FT | Panachaiki FC | 0-2 | Kalamata | |||
05/04/2023 14:45 | FT | Kissamikos | 3-2 | Episkopi | |||
Uganda - Premier League ( League ) | |||||||
05/04/2023 16:00 | FT | URA | 2-1 | Wakiso Giants | |||
05/04/2023 16:00 | FT | Maroons | 2-2 | Vipers | |||
05/04/2023 14:00 | FT | Blacks Power | 1-1 | KCCA | |||
Armenia - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 18:00 | PEN | Shirak | 1-1 PS : 5-3 |
Pyunik Yerevan | |||
Cyprus - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 19:00 | FT | Olympiakos | 0-0 | AEL | |||
Botswana - Premier League ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:00 | - | Township Rollers | - | Sua Flamingoes | |||
05/04/2023 20:00 | - | Extension Gunners | - | Galaxy | |||
05/04/2023 17:00 | - | Mogoditshane Fighters | - | Prisons XI | |||
05/04/2023 17:00 | - | Nico United | - | Masitaoka | |||
05/04/2023 17:00 | - | Gaborone United | - | Morupule Wanderers | |||
Spain - Copa del Rey ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 22:00 | FT | Barcelona | 0-4 | Real Madrid | |||
Congo - Ligue 1 ( League ) | |||||||
05/04/2023 17:00 | - | Jeunesse Unie de Kintélé | - | Diables Noirs | |||
Mauritania - Premier League ( League ) | |||||||
05/04/2023 01:30 | FT | Ksar | 1-0 | Chemal | |||
Mali - Première Division ( League ) | |||||||
05/04/2023 19:30 | FT | ASKO | 0-0 | USFAS Bamako | |||
Egypt - Premier League ( League ) | |||||||
05/04/2023 22:15 | FT | Al Ahly | 3-0 | Ghazl El Mehalla | |||
05/04/2023 22:15 | FT | El Mokawloon | 0-0 | AL Assiouty | |||
Bosnia - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:30 | FT | Velež | 1-0 | Zeljeznicar Sarajevo | |||
05/04/2023 16:30 | FT | Tuzla City | 0-3 | Zrinjski | |||
France - Coupe de France ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 22:10 | FT | Nantes | 1-0 | Lyon | |||
World - CONCACAF Champions League ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 05:00 | FT | Leon | 5-0 | Violette AC | |||
05/04/2023 03:00 | FT | Philadelphia Union | 1-0 | Atlas | |||
Kenya - Super League ( League ) | |||||||
05/04/2023 15:00 | FT | Darajani Gogo | 2-0 | Kisumu All Stars | |||
05/04/2023 03:00 | CANC | Mwatate United | - | Fortune Sacco | |||
05/04/2023 03:00 | CANC | Vihiga United FC | - | APS Bomet | |||
Kosovo - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 16:00 | FT | Vushtrria | 1-2 | Prishtina | |||
05/04/2023 16:00 | FT | Llapi | 1-2 | Gjilani | |||
United-Arab-Emirates - Presidents Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | FT | Al-Wasl FC | 0-0 | Al Ain | |||
05/04/2023 21:00 | FT | Sharjah FC | 2-1 | Ajman | |||
Andorra - Copa Constitució ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:45 | FT | Pas de la Casa | 0-4 | FC Santa Coloma | |||
World - CONMEBOL Libertadores ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 05:00 | FT | Metropolitanos FC | 1-2 | Club Nacional | |||
05/04/2023 03:00 | FT | Independiente Medellin | 1-1 | Internacional | |||
05/04/2023 01:00 | FT | Argentinos JRS | 1-0 | Independiente del Valle | |||
05/04/2023 01:00 | FT | The Strongest | 3-1 | River Plate | |||
05/04/2023 01:00 | FT | Alianza Lima | 0-0 | Atletico Paranaense | |||
World - CONMEBOL Sudamericana ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 05:00 | FT | Millonarios | 3-0 | Defensa Y Justicia | |||
05/04/2023 03:30 | FT | Blooming | 0-1 | Santos | |||
05/04/2023 03:00 | FT | Estudiantes de Merida FC | 0-1 | San Lorenzo | |||
05/04/2023 03:00 | FT | Cesar Vallejo | 1-2 | LDU de Quito | |||
05/04/2023 01:00 | FT | A. Italiano | 0-1 | Newells Old Boys | |||
05/04/2023 01:00 | FT | Goias | 0-0 | Santa Fe | |||
Brazil - Acreano ( League ) | |||||||
05/04/2023 02:00 | FT | Humaitá | 1-2 | Rio Branco | |||
05/04/2023 00:00 | FT | Plácido de Castro | 6-1 | ADESG | |||
Panama - Liga Panameña de Fútbol ( League ) | |||||||
05/04/2023 04:30 | FT | San Francisco FC | 0-0 | UMECIT | |||
05/04/2023 02:15 | FT | Herrera | 3-0 | Independiente de La Chorrera | |||
05/04/2023 00:00 | FT | Atlético Chiriquí | 0-0 | Deportivo Universitario | |||
Australia - New South Wales NPL 2 ( League ) | |||||||
05/04/2023 13:00 | - | Rydalmere Lions | - | Bonnyrigg White Eagles | |||
Cameroon - Elite Two ( League ) | |||||||
05/04/2023 18:00 | FT | Unisport Bafang | 0-3 | Lausanne | |||
05/04/2023 17:00 | FT | FAP | 5-0 | Racing | |||
05/04/2023 17:00 | FT | Victoria United | 3-0 | OFTA | |||
05/04/2023 17:00 | FT | Stade de Bertoua | 5-0 | Tonnerre | |||
05/04/2023 17:00 | - | Foncha ST | - | Leopard de Douala | |||
05/04/2023 16:00 | FT | Dynamo de Douala | 1-1 | Aigle Royal de Moungo | |||
Argentina - Primera Nacional ( League ) | |||||||
05/04/2023 23:10 | FT | Alvarado | 2-1 | Estudiantes de Rio Cuarto | |||
05/04/2023 22:00 | FT | Guillermo Brown | 2-2 | Temperley | |||
05/04/2023 21:30 | FT | Agropecuario | 2-1 | San Telmo | |||
05/04/2023 21:30 | FT | Gimnasia M. | 1-0 | Defensores De Belgrano | |||
05/04/2023 21:10 | FT | Defensores Unidos | 1-0 | San Martin Tucuman | |||
05/04/2023 21:00 | FT | Flandria | 2-1 | All Boys | |||
World - Friendlies Women ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 20:30 | FT | Luxembourg W | 5-5 | Faroe Islands W | |||
Tunisia - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 15:30 | FT | ES Tunis | 2-0 | CA Bizertin | |||
Norway - Nasjonal U19 Champions League ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 16:00 | FT | Viking U19 | 3-3 | Brann U19 | |||
05/04/2023 16:00 | - | Bodø / Glimt U19 | - | HamKam U19 | |||
05/04/2023 15:00 | FT | Kristiansund U19 | 0-3 | Rosenborg U19 | |||
05/04/2023 15:00 | FT | Molde U19 | 2-4 | Aalesunds U19 | |||
05/04/2023 15:00 | FT | Tromsø U19 | 1-4 | Lillestrøm U19 | |||
05/04/2023 13:00 | FT | Haugesund U19 | 1-2 | Sogndal U19 | |||
Argentina - Primera B Metropolitana ( League ) | |||||||
05/04/2023 03:10 | FT | Argentino de Merlo | 0-1 | Talleres Remedios | |||
World - Friendlies Clubs ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 19:00 | FT | HJS Akatemia | 2-4 | JäPS | |||
Argentina - Primera C ( League ) | |||||||
05/04/2023 21:30 | FT | Leandro N. Alem | 0-2 | Deportivo Laferrere | |||
Argentina - Reserve League ( League ) | |||||||
05/04/2023 17:00 | FT | Central Córdoba SdE Res. | 3-2 | Defensa y Justicia Res. | |||
05/04/2023 17:00 | FT | Barracas Central Res. | 2-0 | Talleres Córdoba Res. | |||
05/04/2023 17:00 | FT | San Lorenzo Res. | 2-2 | Atlético Tucumán Res. | |||
05/04/2023 17:00 | FT | River Plate Res. | 3-0 | Huracán Res. | |||
05/04/2023 17:00 | FT | Tigre Res. | 4-0 | Godoy Cruz Res. | |||
Colombia - Copa Colombia ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 23:30 | FT | Union Magdalena | 1-0 | Tigres FC | |||
Gibraltar - Rock Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | AET | Lincoln Red Imps FC | 2-1 | St Joseph S Fc | |||
Barbados - Premier League ( League ) | |||||||
05/04/2023 04:00 | - | Ellerton | - | St. Andrew Lions | |||
05/04/2023 02:00 | - | Notre Dame | - | UWI Blackbirds | |||
Japan - J-League Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 13:30 | FT | Nagoya Grampus | 3-2 | Yokohama FC | |||
05/04/2023 13:00 | FT | Yokohama F. Marinos | 2-1 | Consadole Sapporo | |||
05/04/2023 13:00 | FT | Jubilo Iwata | 1-2 | Sagan Tosu | |||
05/04/2023 13:00 | FT | Kawasaki Frontale | 0-0 | Urawa | |||
05/04/2023 13:00 | FT | Shonan Bellmare | 3-0 | Shimizu S-pulse | |||
05/04/2023 13:00 | FT | Vissel Kobe | 0-5 | Sanfrecce Hiroshima | |||
05/04/2023 13:00 | FT | Kashima | 1-0 | Avispa Fukuoka | |||
05/04/2023 13:00 | FT | Albirex Niigata | 2-0 | Kashiwa Reysol | |||
05/04/2023 13:00 | FT | Kyoto Sanga | 4-0 | Cerezo Osaka | |||
05/04/2023 13:00 | FT | Gamba Osaka | 3-0 | FC Tokyo | |||
Finland - Veikkausliiga ( League ) | |||||||
05/04/2023 18:15 | FT | HJK helsinki | 2-0 | Honka | |||
05/04/2023 18:00 | FT | KuPS | 1-2 | Inter Turku | |||
05/04/2023 18:00 | FT | SJK | 2-1 | haka | |||
05/04/2023 18:00 | FT | IFK Mariehamn | 1-1 | Ilves Tampere | |||
05/04/2023 18:00 | FT | vaasa PS | 0-0 | FC Lahti | |||
05/04/2023 18:00 | FT | Kooteepee | 0-2 | AC oulu | |||
Malaysia - Super League ( League ) | |||||||
05/04/2023 17:00 | FT | Kedah | 1-0 | Penang | |||
05/04/2023 17:00 | FT | Pdrm | 1-2 | Pahang | |||
05/04/2023 17:00 | FT | Kuala Lumpur FA | 2-0 | Sabah FA | |||
05/04/2023 16:15 | FT | Kuching FA | 1-1 | Kelantan United | |||
Singapore - Premier League ( League ) | |||||||
05/04/2023 15:30 | FT | Balestier Khalsa | 1-6 | Albirex Niigata S | |||
India - I-League - 2nd Division ( League ) | |||||||
05/04/2023 13:30 | FT | RKM Academy | 2-1 | Golden Threads | |||
05/04/2023 13:00 | FT | Delhi FC | 4-0 | Mumbai City II | |||
Lithuania - A Lyga ( League ) | |||||||
05/04/2023 20:00 | FT | Suduva Marijampole | 2-0 | Dainava | |||
05/04/2023 19:00 | FT | FK Trakai | 0-0 | Banga | |||
05/04/2023 18:00 | FT | Kauno Žalgiris | 3-1 | Džiugas Telšiai | |||
Finland - Suomen Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 20:10 | - | ToTe / Taiskin Tykit | - | Espoon Tikka | |||
05/04/2023 19:00 | - | TPK II | - | KaaPo | |||
05/04/2023 18:30 | - | BK-46 | - | EIF II | |||
Bolivia - Primera División ( League ) | |||||||
05/04/2023 02:00 | FT | Jorge Wilstermann | 0-0 | Nacional Potosí | |||
USA - US Open Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 05:00 | FT | Oakland Roots | 3-1 | El Farolito | |||
05/04/2023 04:00 | FT | New Mexico United | 6-0 | UDA Soccer | |||
05/04/2023 03:30 | AET | San Antonio | 2-1 | Club De Lyon | |||
05/04/2023 03:00 | FT | Charleston Battery | 4-1 | Savannah Clovers | |||
05/04/2023 02:30 | FT | Detroit City | 1-0 | Gold Star | |||
05/04/2023 02:30 | FT | Tampa Bay Rowdies | 2-0 | Nona | |||
05/04/2023 02:30 | FT | Flower City Union | 3-1 | Manhattan | |||
05/04/2023 02:00 | AET | One Knoxville | 1-2 | Memphis 901 | |||
05/04/2023 02:00 | FT | Hartford Athletic | 3-0 | Lansdowne Bhoys | |||
05/04/2023 02:00 | FT | Miami FC | 3-1 | Jacksonville Armada II | |||
Trinidad and Tobago - Pro League ( League ) | |||||||
05/04/2023 23:00 | - | W Connection | - | San Juan Jabloteh | |||
Laos - Lao League ( League ) | |||||||
05/04/2023 15:00 | - | Ezra | - | Luangprabang FC | |||
World - Olympics Women - Qualification Asia ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 17:00 | - | Hong Kong W | - | Tajikistan W | |||
05/04/2023 15:15 | - | Nepal W | - | Vietnam W | |||
05/04/2023 15:00 | - | Uzbekistan W | - | Bhutan W | |||
05/04/2023 15:00 | - | Myanmar W | - | Maldives W | |||
05/04/2023 14:30 | - | Lebanon W | - | Chinese Taipei W | |||
05/04/2023 14:00 | - | Philippines W | - | Pakistan W | |||
05/04/2023 13:00 | - | Jordan W | - | Timor-Leste W | |||
05/04/2023 12:00 | - | Iran W | - | Bangladesh W | |||
05/04/2023 03:00 | CANC | Nepal W | - | Afghanistan W | |||
05/04/2023 03:00 | CANC | Palestine W | - | Vietnam W | |||
05/04/2023 03:00 | CANC | Sri Lanka W | - | Mongolia W | |||
Latvia - Virsliga ( League ) | |||||||
05/04/2023 19:00 | FT | Rīgas FS | 2-0 | FK Liepaja | |||
05/04/2023 17:00 | FT | FS Jelgava | 2-0 | Super Nova | |||
Brazil - CBF Brasileiro U20 ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 21:00 | FT | Botafogo SP U20 | 1-4 | América Mineiro U20 | |||
05/04/2023 21:00 | FT | Bahia U20 | 3-3 | Cruzeiro U20 | |||
05/04/2023 21:00 | FT | Goiás U20 | 0-0 | Grêmio U20 | |||
Ecuador - Liga Pro Serie B ( League ) | |||||||
05/04/2023 23:00 | FT | Cuniburo | 1-0 | Chacaritas | |||
05/04/2023 23:00 | FT | UT Cotopaxi | 2-1 | Vargas Torres | |||
05/04/2023 03:00 | FT | 9 de Octubre | 3-1 | America de Quito | |||
World - Arab Club Champions Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 22:00 | FT | Fahman | 0-4 | US Monastirienne | |||
Brazil - Roraimense ( League ) | |||||||
05/04/2023 03:30 | FT | GAS | 4-2 | Baré | |||
05/04/2023 01:30 | FT | Náutico RR | 3-1 | Atlético Roraima | |||
India - AIFF Super Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 18:00 | - | Gokulam | - | Mohammedan | |||
05/04/2023 14:30 | FT | Sreenidi Deccan | 4-2 | NEROCA | |||
Dominican Republic - Liga Mayor ( League ) | |||||||
05/04/2023 23:00 | FT | Atlántico | 1-2 | Atlético Pantoja | |||
Uzbekistan - Cup ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 16:00 | - | Surkhon | - | Mash'al | |||
05/04/2023 16:00 | - | Kokand-1912 | - | Nasaf | |||
World - CONMEBOL - U17 ( Cup ) | |||||||
05/04/2023 03:00 | FT | Paraguay U17 | 4-0 | Peru U17 | |||
05/04/2023 00:30 | FT | Venezuela U17 | 2-0 | Bolivia U17 |